Galeria zdjec z Wysp Alandzkich

Budynek glówny

Geta Havsvidden  60.42N, 019.91E

MapkaJest to wysokiej klasy ośrodek wypoczynkowy położony 40 km od Mariehamn, na północnym krańcu głównej wyspy, na wysokim brzegu szkierowym, w bezpośrednim sąsiedztwie pełnego morza. 

Kompleks składa się z budynku głównego z restauracją i salą konferencyjną oraz dużą werandą z widokiem na morze, a także z trzech oddzielnych pomieszczeń hotelowych z 30 pokojami jedno- i dwuosobowymi. Wszystkie pokoje, choć niewielkie, wyposażone są w łazienkę, telefon, radio i TV satelitarną. Od strony morza znajdują się pomieszczenia wypoczynkowe z werandą. Ośrodek dysponuje kilkoma saunami, basenem, własną przystanią jachtową i lądowiskiem dla helikopterów. 

Havsvidden to idealne miejsce dla wszystkich spragnionych wypoczynku w ciszy i spokoju, preferujących kontakt z egzotyczną przyrodą i pięknymi widokami. Przyjeżdżają tu artyści, zestresowani biznesmani i wszyscy kochający nieskażoną przyrodę.

Hotel czynny jest w zasadzie od maja do sierpnia, dla grup zorganizowanych przez cały rok. Ceny, jak można się domyślić, są bardzo wysokie: doba w pokoju dwuosobowym kosztuje 132 EUR. Widoki i przeżycia za darmo.

Zdjęcia okolic Havsvidden wykonałem 31 grudnia 2004.

Widok na zatoke w strone pn.-zach.

Widok od wewnatrz

Widok na morze w strone pn.

Widok z tarasu

Widok na zatoke w strone pn.

Widok na morze w strone pn.-wsch.

Widok na jeden z pawilonów od strony morza

Widok na morze w strone pn.

Widok na jeden z pawilonów od strony morza

Widok na morze w strone pn.

Widok na morze od strony dojazdu do osrodka

Widok na morze w strone pn.

Widok od strony budynku glównego

1

Geta Rävsund 60.42N, 019.89E

To jedno z najciekawszych i najbardziej egzotycznych miejsc na głównej wyspie Fasta Åland. Obszar ten znajduje się na północnych krańcach gminy Geta, po zachodniej stronie zatoki Rävsund, bardzo trudno dostępny, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia wyprawę. Aby dotrzeć na kraniec cypla (na zdjęciu panoramicznym u góry), należy przejść ok. 1 km od najbliższej drogi kołowej, najpierw lasem, a następnie po skałach, często stromych i śliskich. Na miejscu wspaniałe widoki na pełne morze z wysokiego skalistego brzegu.

Na poniższej mapce zaznaczyłem w lewym górnym rogu okolice zatoki Rävsund oraz ośrodek Havsvidden opisany wyżej na tej stronie.

 

 

Zdjęcia w okolicach zatoki Rävsund wykonałem 30 września 2007.

9

2

10

3

11

4

12

5

13

6

14

7

15

8

16

Copyright © 2004-2007 Henryk Gwardak

Lågskär

Geta

Märket

Kobba Klintar

Signilskär

Sälskär

Rannöarna

przewodnik

start